Pamiršau slaptažodį

Dreams & Teams projektas Klaipėdoje

2017-12-15

Skatindamas Klaipėdos regiono mokinių fizinį aktyvumą ir ugdymą, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) žiemos sezoną pasitinka dar vienu nauju projektu. Europoje pasisekimo sulaukęs projektas „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą, o jį  Britų taryba Lietuvoje įgyvendina su LTOK. Kone pusmetį truksiančiu projektu, į kurį registruotis galima jau dabar, bus ne tik siekiama skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą, bet ir dar kartą įrodyti, jog sprendžiant kasdienes problemas ir iššūkius viena universaliausių priemonių yra sportas.

Pasak organizatorių, projektas „Svajonių komandos“ skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų, kitaip tariant, XXI amžiaus kompetencijų, pedagogams.

„Britų taryba visame pasaulyje vykdo nemažai su sportu susijusių projektų, todėl labai džiaugiamės, kad pagaliau ir Lietuvoje turime atsakingą partnerį – Lietuvos Tautinį Olimpinį Komitetą, kuris pradeda įgyvendinti „Svajonių komandos“ programą Lietuvoje. Sporto kalba yra universali, ji suteikia galimybę moksleiviams diskutuoti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo sveikatingumo iki skirtingų kultūrų pažinimo. Be to, sportas gali būti ta veikla, kuri jungia mokyklos bendruomenę ir padeda ugdyti jaunų žmonių lyderystės, pilietiškumo, tolerancijos, komandinio darbo įgūdžius. Tikime, kad būtent tokio pobūdžio projektai yra labai reikalingi šiandieninėje mokykloje“, – sakė Britų tarybos direktorius dr. Artūras Vasiliauskas.

2017 m. gruodžio – 2018 m. balandžio mėnesiais vyksiantį projektą iš viso sudarys penki etapai. Jų metu bus atrenkamos projekte dalyvausiančios mokyklos, organizuojami mokymai pedagogams, mokiniams, sporto renginiai, o pavasarį projektą vainikuos analizė bei vertinimas.

Tuo tarpu nuo rytojaus, gruodžio 1 d., prasideda pirmasis projekto „Svajonių komandos“ etapas, kurio metu iki gruodžio 20 d. bus vykdoma projekte dalyvausiančių mokyklų atranka. Teikti paraišką dalyvauti projekte kviečiamos visos Klaipėdos regiono pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, iš kurių bus atrinkta 10 laimingųjų.

Kiek vėliau, projektui įsibėgėjus, 20 Klaipėdos regiono pedagogų (iš kiekvienos mokyklos po 2) bus organizuojami 4 dienų intensyvūs lyderystės mokymai, kuriuos rengs ne tik LTOK, bet ir lektoriai iš Didžiosios Britanijos, „Youth Sport Trust“ organizacijos. 4–6 mokiniai, kurių amžius 14–16 m., iš kiekvienos projekto mokyklos taip pat turės progą sudalyvauti specialiai jiems surengtuose jaunųjų lyderių mokymuose. Būtent jie ir bus atsakingi už projekto metu įgyvendinamus sportinius renginius. T. y. jaunieji lyderiai savo bendraamžiams ar jaunesnio amžiaus mokiniams turės suplanuoti visą renginį ir jį įgyvendinti. Tikimasi, kad tokiu būdu taikant netradicines priemones pavyks prisidėti prie glaudesnio Klaipėdos regiono mokyklų bendruomenių bendradarbiavimo ugdant XXI amžiaus kompetencijas.

„Ugdymas per sportą ir fizinį aktyvumą yra puiki priemonė, kurią pasitelkę auginame ateities lyderius, stipriname bendruomenes. Vertiname mūsų partnerystę su Britų Taryba ir tikimės, kad bendras projektas bus sėkmingas ir naudingas Klaipėdos regionui“, – apie beprasidedantį projektą kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Kvietimas