Žaidynės

Lietuvos mokyklų žaidynės. Tai didžiausias moksleiviams skirtas sporto renginys Lietuvoje. Kiekvienais metais žaidynėse kviečiami dalyvauti daugiau nei 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1000 mokyklų visoje Lietuvoje.

Žaidynių tikslas - sudaryti sąlygas moksleiviams per sportą ugdyti save, socializuotis, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais džiaugtis sportine veikla.

Į žaidynių programą įtraukta 21 sporto šaka, taip kiekvienas moksleivis skatinamas rasti sau pačią tinkamiausią. Kiekvienoje sporto šakoje varžosi mokiniai iš bent 15 savivaldybių. 

Lietuvos mokyklų žaidynes globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Žaidynių eiga. Žaidynės vyksta mokslo metais nuo rudens iki vasaros. Populiariausių sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zoniniu, tarpzoniniu ir finaliniu.

Pirmajame etape visi mokiniai atskirose sporto šakoje varžosi savo mokyklose. Geriausiai pasirodę patenka į savivaldybių etapą, kuriame varžosi su kitų mokyklų atstovais dėl teisės dalyvauti zoninėse varžybose.

Zoninių varžybų etape dalyviai ir komandos teritoriniu principu yra suskirstomi į pogrupius. Po 1-2 geriausias šio etapo komandas ar dalyvius iš kiekvieno pogrupio patenka į tarpzonines varžybas.

Tarpzoninėse varžybose atrenkamos geriausios Lietuvos mokyklų komandos, kurios gauna teisę dalyvauti finalinėse varžybose. Finalinių varžybų metu varžomasi dėl aukščiausių festivalio apdovanojimų.

Didžiausios šalyje žiemos sporto šventės – „LTeam“ olimpinio žiemos festivalio – metu vyksta finalinis žaidynių žiemos sporto šakų etapas. Į jo programą įtraukiamos žiemos ir vasaros sporto šakos. Kelių vasaros sporto šakų finalai vyksta birželį Olimpinės dienos metu.

2018-2019 m. sezonas

Žaidynėse dalyvavo 700 mokyklų, kurios varžėsi 24 sporto šakose. Žaidynių akimirkas žiūrovai galėjo išvysti TV6 rodomoje televizijos laidoje.

2019-2020 m. sezonas

Mokyklų žaidynėse sportavo apie  200 tūkst. mokinių iš 58 Lietuvos savivaldybių ir daugiau negu 900 šalies mokyklų.

Varžybų rezultatai

Varžybų nuostatai

ASMENS DUOMENŲ APSAUGA

Privatumo pranešimas

Mūsų rėmėjai: