Pamiršau slaptažodį

Žaidynės

Lietuvos mokyklų žaidynės – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Kiekvienais metais žaidynėse kviečiami dalyvauti daugiau nei 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų, 59 Lietuvos savivaldybėse. Į žaidynių programą įtraukta net 25 sporto šakos, taip kiekvienas mokinys skatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Žaidynių tikslas - per sportą sudaryti sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.

Kiekvienoje iš 25 sporto šakų, patekusių į žaidynių programą, varžosi mokiniai iš bent 15 savivaldybių. Žaidynės įprastai vyksta mokslo metais nuo rudens iki vasaros. Populiariausių sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zoniniu, tarpzoniniu ir finaliniu. Pirmajame etape visi mokiniai atskirose sporto šakoje varžosi savo mokyklose. Geriausiai pasirodę mokiniai patenka į savivaldybių etapą, kuriame varžosi su kitų mokyklų atstovais dėl teisės dalyvauti zoninėse varžybose. Zoninių varžybų etape dalyviai ir komandos teritoriniu principu yra suskirstomi į pogrupius, po 1-2 geriausias šio etapo komandas ar dalyvius iš kiekvieno pogrupio patenka į tarpzonines varžybas.

Tarpzoninėse varžybose atrenkamos geriausios Lietuvos mokyklų komandos, kurios gauna teisę dalyvauti finalinėse varžybose. Finalinių varžybų metu varžomasi dėl aukščiausių festivalio apdovanojimų.

Didžiausios šalyje žiemos sporto šventės – „LTeam“ olimpinio žiemos festivalio – metu vyksta finalinis žaidynių žiemos sporto šakų etapas. Į jo programą įtrauktos šešios žiemos ir vasaros sporto šakos. Kelių vasaros sporto šakų finalai vyksta birželį Olimpinės dienos metu.

Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

2018-2019 m. sezonas

Žaidynėms užsiregistravo 700 mokyklų, jos varžosi 24 sporto šakose. 

Nuo 2018 mėn. spalio mėn. iki 2019 m. birželio vyks varžybos mokyklose, savivaldybėse bei pagal suplanuotas datas bus rengiamos zoninės, tarpzoninės ir finalinės varžybos.

Žaidynių akimirkas žiūrovai gali išvysti šeštadieniais 11 val. per TV6 rodomoje televizijos laidoje.

2018 - 2019 m. Lietuvos mokyklų žaidynių nuostatai

2018 - 2019 m. Lietuvos mokyklų žaidynių kalendorius 

Varžybų rezultatai

Mūsų rėmėjai: