Pamiršau slaptažodį

Pasaulio čempionės prioritetas - mokslai

2018-11-02Dukart pasaulio čempionė, Europos čempionė, olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtoja. Irkluotojos Mildos Valčiukaitės laimėjimų sąrašas įspūdingas, nors jai – tik 24-eri. Sportininkė teigia, jog savo pasiekimus įvertino tik vėliau, o televizijos laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ atskleidė, kad savo sporto šaką atrado ne iš karto.

M. Valčiukaitės tėvai – buvę irkluotojai, o tėvas Tomas Valčiukas taip pat yra šios sporto šakos treneris. Tačiau rinkdamasi sporto šaką mergina ne iš karto pasidavė tėvų įtakai.

„Iš pradžių nelabai žavėjo irklavimas. Ilgai lankiau tautinius šokius, trumpiau – lengvąją atletiką. Bet buvo tokia situacija, kai per krepšinio pamoką mokykloje gavau labai prastą pažymį. Tėtis pasakė: „Ateik į treniruotę, ten yra krepšinio salė, pamokysiu mėtyti kamuolį“. Taip išėjo, kad atėjome pora valandų vėliau ir pirmiausia teko išmėginti irklavimo treniruoklį. Vėliau viskas sekė nejučia. Mane motyvavo kompanija, draugai, azartas tą dieną nuirkluoti daugiau. Viskas taip žingsnis po žingsnio tęsėsi“, - pasakojo M. Valčiukaitė.

Nepaisant pradėtų sportinių užsiėmimų, mokykloje merginos prioritetu visuomet būdavo mokslai.

„Tėtis nuteikdavo, kad turiu lankyti visas pamokas, o jei nepadarysiu pamokų, ar nespėsiu - negalėsiu eiti į treniruotę. Labai stengdavausi, nes būdavo didžiulė gėda kitą dieną pasakyti irklavimo draugams, kad nebuvau treniruotėje, nes kažko nepadariau“, - atviravo M. Valčiukaitė. - Gerai mokiausi ir gerai išlaikiau egzaminus. Džiaugiuosi, kad tėvai man padėjo tai suderinti ir galėjau siekti tiek sporto aukštumų.“

Sportinė sėkmė M. Valčiukaitę taip pat aplankė anksti. Po kelių jaunių čempionų titulų, pirmąjį suaugusiųjų pasaulio čempionų titulą pavyko laimėti 2013-aisias.

„Mano buvo 19 metų. Dar buvau labai jauna. Tada sekė tokie metai, kad laimėdavau viską iš eilės - tiek jaunių, tiek suaugusiųjų amžiaus grupėse. Tai man, jaunai, atrodydavo normalu. Galvodavau, kad sportuoju ir turiu laimėti. Kas čia tokio? - prisiminė sportininkė. - Vėliau, kai rezultatai pradėjo prastėti, buvau duobėje, pradėjau suvokti kaip sunku išlaikyti rezultatą. Antroji pergalė pasaulio čempionate gal net labiau džiugina. Atsigręžus atgal pamatau, kaip nelengva buvo ją iškovoti. Tik pabuvęs duobėje gali įvertinti tą pirmąją vietą.“

Visas pokalbis su M. Valčiukaite -  „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje.