Prasideda Lietuvos mokyklų žaidynės – kvies išbandyti inovatyvias sporto šakas

2022-01-03

Į Lietuvos mokyklas sugrįžta didžiausias bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams skirtas projektas – „Lietuvos mokyklų žaidynės“.

Po beveik metų pertraukos vėl vyksiančių žaidynių metu dalyviai bus kviečiami vykdyti pasirinktų sporto šakų varžybas, išbandyti inovatyvias sporto šakas ar veiklas susijusias su fizine veikla, organizuoti ir įgyvendinti sporto šventes mokyklos bendruomenėse.

„Lietuvos mokyklų žaidynės įtraukia daugybę Lietuvos moksleivių ir suteikia galimybę atrasti pergalės džiaugsmą, mokytis pralaimėti, moko sąžiningai rungtyniauti. O svarbiausia – kuria saugią aplinką kiekvienam dalyviui sportuoti, patirti daugybę emocijų.  Džiaugiamės, kad nepaisant nepalankios žaidynėms pandemijos situacijos, kartu su partneriais radome išeitį jas surengti. Šiais metais Lietuvos moksleiviai turės progą susipažinti su dar daugiau sporto šakų“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Dėl pasaulyje susiklosčiusios pandemijos situacijos ir ribotų varžymosi galimybių bei siekiant sukurti saugias žaidynių sąlygas, šių metų žaidynės vyks mokyklų viduje, nesivaržant su kitų mokyklų moksleiviais, o nugalėtojai bus renkami atsižvelgiant į sporto švenčių skaičių, tradicinių ir netradicinių sporto šakų skaičių, sporto švenčių bei sporto šakų viešinimą ir išbandytų inovatyvių sporto šakų arba veiklų skaičių. Taip pat šiais metais bus skirtas išskirtinis apdovanojimas už kilnų elgesį sporte.

„Lietuvos mokyklų žaidynių kasmet laukia tūkstančiai šalies moksleivių ir pedagogų, todėl džiaugiamės, kad žaidynės įvyks. Kokia bebūtų situacija, turime kartu ieškoti galimybių moksleiviams būti fiziškai aktyviais. Smagu, kad šiais metais žaidynių formatas moksleiviams leis atrasti dar nepažintas sporto šakas ir ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pažinti naujas, įtraukiančias fizinio aktyvumo formas“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti sąmoningą ir aktyvų žmogų, suprantantį fizinio aktyvumo ir sporto svarbą, didinti fiziškai aktyvių mokinių skaičių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose, skatinti įvairių sporto šakų propagavimą ir praktikavimą mokyklose, formuoti mokinių įgūdį sportuoti visą gyvenimą, skatinti mokyklas skirti daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui bei fiziniam raštingumuisportui, suteikti kiekvienam mokiniui galimybę sportuoti nepatiriant diskriminacijos ir gerbiant sporto ir olimpines vertybes.

Žaidynių globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Žaidynes organizuoja švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras .

Prisijungti į Lietuvos mokyklų žaidynes galite prisijungę prie savo paskyros: https://www.lmz.lt/prisijungti/

2022 m. žaidynių nuostatai