Pamiršau slaptažodį

Nekvieskite daktaro: cukraus poveikis

2018-12-31

Kasdieniuose saldžiuose produktuose esantis didelis cukraus kiekis tampa riebalais ir tai gali nuvesti į nutukimą. Apie tai įspėja olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.

"Jei angliavandenių yra per daug, jie ne tik kad naudojami kaip energetika, bet ir atidedami kaip riebalai. Tai gali turėti įtakos tam, ką mes vadiname nutukimu. Tai yra didžiulė problema šiuolaikiniame pasaulyje.", - teigia D. Barkauskas.

Jo teigimu, yra paskaičiuota, kad šiuolaikinis žmogus per savo gyvenimą suvartoja apie 2 tonas cukraus. Tai milžiniškas kiekis, kurio kūnas nespėja suvartoti.

"Jei išgerėte kolos buteliuką - tai 6-7 arbatiniai šaukšteliai cukraus. Jūsų kūnas tam tikra prasme pasimeta, nes cukrus per greitai patenka į medžiagų apykaitą ir vyksta eilė pakeitimų kol kūnas susitvarko su tuo cukraus kiekiu", - aiškina gydytojas.

Jis pataria visiems pasižiūrėti į aprašą, kuris yra ant produkto ir įvertinti angliavandenių kiekį. Paprasčiausia nustatyti įsivaizduojamą cukraus kiekį - dalinant iš keturių paversti arbatiniais šaukšteliais. "Pvz. geriamajame jogurte yra apie 10g cukraus, tai yra apie 2,5 arbatinio šaukštelio - tikrai nėra mažai. Saldžiuose spragėsiuose gali būti nuo 15 iki 30 šaukštelių, priklausomai nuo kibirėlio, kurį žmogus pasiima", - dėsto D. Barkauskas.

Visi gydytojo patarimai "Lietuvos mokyklų žaidynių" TV laidos rubrikoje "Nekvieskite daktaro":