Pamiršau slaptažodį

Motyvuoja galimybė pamatyti pasaulį

2018-10-10

Olimpinėse jaunimo žaidynėse Buenos Airėse dalyvaujantį irkluotojų tandemą Vytautę Urbonaitę ir Kamilė Kralikaitę motyvuoja galimybė pamatyti pasaulio ir nuostabūs kitų sportininkių pasiekimai bei įvertinimas. Apie tai jos pasakoja pirmoje naujo sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) laidoje, rubrikoje „Profu būti apsimoka“.

Šiaulietė V. Urbonaitė į irklavimą pasuko septintoje ar aštuntoje klasėje. „Atėjo treneris ieškodamas sportininkių, kaip dažniausiai daro. Pasiūlė man, kadangi mano ūgis atitiko charakteristikas. Irklavimas labai patiko. Kiekvieną dieną eidavau be jokių praleidinėjimų“, - pasakojo mergina.

Kaišiadorietę K. Kralikaitę treneris taip pat atrodo mokykloje. „Atvažiavo dabartinis treneris pas kūno kultūros mokytoją ir klausė perspektyvių merginų. Buvo 2015 metų ruduo, norėjo rinkti komandą olimpinėms jaunimo žaidynėms Buenos airėse, nes reikėtų kelių metų pasiruošti. Visada buvau sportiška, jau darželyje laimėjau estafetes. Pakvietė, susipažinome, pasiūlė atvažiuoti į Trakus. Nežinojau kaip bus, tiesiog važiavau“, - prisiminė sportininkė.

K. Kralikaitė juokėsi prisiminusi, jog pirmą kartą išplaukusi irkluoti buvo nustebinta: „Pusę metų neirklavome lauke, nes buvo žiema. Traukėme konceptus viduje. Mums treneris buvo užsiminęs kad mes pavienis irklas, galvojau, kad vienas irklas, o kanojoje vienas irklas. Nesureikšminau to, galvojau žiūrėsiu kaip bus. Visada galvojau, kad bus kanoja. Kai pamačiau valtį - paklausiau kas per laivas. Buvo labai juokinga.“

Irkluotojos pasakojo, jog motyvacijos atrasti galima ne tik per sportinius tikslus. „Ne visi žmonės per gyvenimą tiek pamato pasaulio, kiek mums pavyko per trejus metus sportuojant“, - sakė K. Kralikaitė.

Šiaulietę V. Urbonaitę taip pat sužavėjo pasaulio čempionių Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės pasitikimas, kuriame sportininkes netikėtai išvydo mėgstamos grupės „G&G Sindikatas“ koncertą. „Tą dieną ėjome irkluoti. Galimybė pamatyti tokį pasitikimą gyvai suteikė papildomos motyvacijos“, - teigė V. Urbonaitė.

Visą pokalbį su irkluotojomis galima išvysti laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Laida šeštadieniais nuo 11 val. transliuojama per TV6 televiziją.

Laidos įrašas: