Kvadrato čempionai apgynė titulus

2019-02-12

Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato čempionų titulą apgynė Rokiškio merginos ir Marijampolės vaikinai, o Širvintų atstovai namo parsivežė du medalių komplektus.

Kvadrato varžyboms bendrojo ugdymo mokyklų vyresniųjų grupėje (gimusių 2006 m. ir jaunesnių) šį sezoną užsiregistravo daugiau nei 300 mokyklų iš 58 savivaldybių. Iki finalo moksleiviams reikėjo įveikti kelis etapus – nuo varžybų rajonuose iki tarpzoninių dvikovų.

Į finalinį turnyrą Rokiškyje pateko po keturias komandas. Mažeikių, Širvintų, Alytaus ir Rokiškio mergaitės bei Marijampolės, Palangos, Joniškio ir Širvintų vaikinai. Nugalėtojai paaiškėjo komandoms po kartą sužaidus tarpusavyje.

Tarp vaikinų Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos komanda buvo neįveikiama – jie iškovojo visas tris pergales. Pernai trečią vietą iškovoję Širvintų sportininkai šiemet patobulėjo ir su dviem laimėjimais finale užėmė antrą poziciją. Kovoje dėl trečios vietos Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla pranoko Joniškio Mato Slančiausko progimnaziją.

Merginų finaliniame turnyre lygių neturėjo tris pergales iškovojusios šeimininkės Rokiškio kvadrato žaidėjos. Kaip ir praėjusiais metais, antros liko Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos sportininkės. Dvikovoje dėl trečios vietos Širvintų „Atžalyno“ komanda nugalėjo Alytaus Panemunės progimnaziją.

Geriausiais turnyro žaidėjais pripažinti nugalėtojų komandų atstovai – rokiškietė Orinta Navikaitė ir marijampolietis Tautvydas Mykolaitis.