Pamiršau slaptažodį

Dvyliktokui treniruotės suteikia energijos

2018-10-02Vis mažiau lieka laiko iki naujo Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) sezono pradžios. Naujų žaidynių laukia ir praėjusių metų nugalėtojai. Vienas jų – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dvyliktokas Robertas Kazbaras.

Lengvosios atletikos varžybose R. Kazbaras padėjo savo mokyklos komandai laimėti bėgimo estafetės rungtį ir prisidėjo prie triumfo bendroje įskaitoje tarp gimnazijų ir vidurinių mokyklų pirmos grupės.

Per apdovanojimų ceremoniją ir simbolinį naujo sezono atidarymą Valdovų rūmuose Vilniuje šiauliečiui teko garbė perimti simbolinę estafetę iš praeityje garsaus disko metiko, olimpinio čempiono ir prizininko Romo Ubarto.

- Koks jausmas buvo būti ant scenos su Romu Ubartu Valdovų rūmuose?, - LMZ.lt paklausė R. Kazbaro.
- Atmosfera buvo tikrai pakili. Vien sužinojęs, jog LMŽ apdovanojimuose estafetinę lazdelę man perduos Olimpinių žaidynių nugalėtojas, buvau labai nustebęs, tokios pakilios nuotaikos. Buvo iš tikrųjų didelė garbė sudalyvauti tokioje, kad ir simbolinėje, ceremonijoje.

- Mėgstamiausia sporto šaka?
- Lengvoji atletika, treniruotes lankau jau penktus metus. Esu buvęs savo amžiaus Baltijos šalių ir Lietuvos čempionas.

- Kokiose LMŽ sporto šakose dalyvavai? Kaip sekėsi?
- Dalyvavau lengvosios atletikos varžybose - bėgau 400 metrų. Mano pagrindinės rungtys vasarą yra 110 m ir 400 m barjerinis bėgimai.

Kadangi šių rungčių nėra LMŽ, kas visiškai logiška, nes tikriausiai susirinktų per mažai sportininkų, nusprendžiau prabėgti 400m ir buvau tikrai patenkintas. Užėmiau 4 vietą.

Taip pat su kitais 3 sportininkais iš mano gimnazijos bėgome estafetėje 4 po 100 m, užėmėme 1 vietą. Bendroje įskaitoje likome pirmi! Pirmą kartą per mokyklos istoriją vaikinų komanda tapo lengvosios atletikos LMŽ nugalėtoja.

Dalyvavau ir orientacinio bėgimo varžybose, jose mūsų mišri komanda užėmė 3 vietą. Kelis metus iš eilės likome antri, o šiais metais pagaliau Juliaus Janonio gimnazija tapo LMŽ nugalėtoja.

- Tavo gyvenime sportas….
- ...vaidina pakankamai svarbų vaidmenį. Į treniruotes dažniausiai einu apie 17-18 valandą, po mokyklos ir popamokinių veiklų. Dažnai ateinu kiek pavargęs, niūrios nuotaikos. Po treniruotės išeinu gerokai pozityvesnės nuotaikos, kupinas energijos.

- Kiti tavo hobiai, veikla (be sporto)?
- Praėjusiais metais mokslą ir lengvąją atletiką pavyko suderinti su įvairiomis popamokinėmis veiklomis. Buvau mokinių mokomosios bendrovės „MonKey“ prezidentas, pavyko užimti 3 vietą šalies konkurse ir 1 vietą tarptautiniame konkurse Kaune. Priklausiau Lietuvos moksleivių sąjungai, mokyklos tarybai, mokyklos mokinių tarybai. Taip pat baigiau savo 11 metų trukusį kelią „Dagilėlio“ chore, kuris manyje išugdė daug svarbių savybių.

- Geriausia pamoka(-os)?
- Mano mėgstamiausia pamoka tikrai yra matematika. Save vadinčiau tikru tiksliuku, tačiau sportui laiko visa lieka.

- Tavo tikslas artimiausiais metais? Tolimesnėje ateityje?
- Lengvoji atletika nėra mano gyvenimo tikslas, tai yra kaip hobis. Jam stengiuosi skirti daug laiko ir tai man tikrai labai patinka. Lengvojoje atletikoje visada išsikeliame pačius aukščiausius tikslus ir stengiamės juos įgyvendinti. Taip ir šiemet. Tikslas - Europos jaunimo čempionatas. Ar bent šiek tiek pavyks priartėti prie normatyvo - sužinosime vasarą. Bet tikrai būtų smagu paskutinį mokyklos vasaros sezoną pabaigti su Lietuvos jaunimo čempionato auksu.