Plaukikė Ugnė Mažutaitytė – apie vandens baimę ir korėjietišką popsą

2020-11-27

LTeam olimpinės komandos narė Ugnė Mažutaitytė – viena perspektyviausių Lietuvos plaukikių. Šį kartą bendrai treniruotei į baseiną ji pakvietė LRT TELEVIZIJOS laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ vedėją Vidą Bareikį. Treniruotę stebėkite jau sekmadienį 12.00 per LRT TELEVIZIJĄ.

„Aš gimiau plaukikų šeimoje. Plaukimas mano gyvenime buvo neišvengiamas: tėtis, mama, senelis, krikšto tėtis, tetos – visi buvo profesionalūs plaukikai ir treneriai. Bet iš pradžių vandens labai bijojau. Prie jo mane pripratino mano močiutė. Labai gerai prisimenu savo pirmąsias varžybas, net piešinį esu nupiešusi po varžybų – taip labai man patiko“, – pasakoja profesionali plaukikė.

Ugnė neslepia , kad net intensyviai treniruodamasi, rasdavo laiko ir jaunatviškoms linksmybėms.

„Mano tėvai iki šiol nežino, kad mes su sese esame autostopu grįžusios iš Estijos. O beprotiškiausias dalykas, kurį esu padariusi savo gyvenime – pernai viena nuskridau į Japoniją. Per pavasario atostogas sugalvojau, kad reikia kur nors nukeliauti. Radau pigų bilietą ir viskas. Nieko negalvodama išskirdau. Buvo nuostabi kelionė – išbandžiau banglenčių sportą, gyvenau nuostabioje japonų šeimoje. Buvo labai smagu“, – pasakoja Ugnė.

„Plaukimas gali atrodyti monotoniškas. Plaukikai yra labai savotiški žmonės, dažniausiai – šimtaprocentiniai intravertai. Kartais per treniruotę nuplaukiu 15 kilometrų. Vadinasi, viena baseine praleidžiu tikrai nemažai laiko. Kaip aš pati su tuo tvarkausi – mėgstu galvoje kas 100 metrų keisti po dainą. Keičiu ir mintyse dainuoju. Dažniausiai tai yra korėjietiškas popsas“, – kas vyksta panirus po vandeniu, atskleidžia Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatė.

Profesionali sportininkė pasakoja, kad jai svarbi disciplina, o nusiraminimui padeda meditacija. „Man užtenka vienos frazės, kad kas nors pasakytų, kad aš kažko negaliu – viskas, atsiranda begalinė motyvacija, atrodo, niekas manęs nesustabdys“, – laidos vedėjui Vidui prisipažįsta Ugnė.

Kaip ir kiekvieną savaitę, laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ V. Bareikis keliaus į vieną Lietuvos mokyklą, susipažinti su aktyviai laisvalaikį leidžiančiais moksleiviais.

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – sekmadieniais 12.00 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje rodoma laida, skirta sportuojančiam ir aktyviam jaunimui. Kiekvieną sekmadienį laidos vedėjas V. Bareikis keliauja vis į kitą Lietuvos mokyklą, kur susitinka ir sportuoja su Lietuvos mokyklų žaidynėms besiruošiančiais moksleiviais, taip pat praleidžia treniruočių dieną su LTeam sportininku. Rubrikoje „Urban360“ vaikai kviečiami susipažinti ekstremaliu sportu.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.