Penkis kartus geriausias Lietuvos boksininkas T. Tamašauskas: „Į ringą lipti įkvėpė tėtis ir Rokis“

2018.04.13

Vienas geriausių Lietuvos boksininkų Tadas Tamašauskas atvirai pasakoja, kad jei būtų klausęs tėvų valios, šiandien boksu neužsiminėtų. Tačiau kol daugeliui draugų ir klasiokų patiko žaisti, vilnietis troško įrodyti, kad gali laimėti. Laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ sportininkas prisimena vaikystę su krepšinio kamuoliu ir keisti sporto šaką įkvėpusį filmą „Rokis“.

Šešis metus praleido krepšinio aikštelėje

Nors T. Tamašausko tėvas pats buvo boksininkas, sūnui jis parinko kitą – krepšininko – kelią. Keturiasdešimties vaikų krepšinio būrelyje būsimasis boksininkas buvo antras žemiausias, tačiau tai nesutrukdė išsilaikyti jame net šešerius metus.

„Trečioje klasėje tėtis pirmąkart nuvežė į krepšinio treniruotes. Neturėjau daug pasirinkimo, todėl visus šešerius metus drausmingai tas treniruotas ir lankiau. O konkurencija ten – milžiniška. Nors mano ūgis buvo nedidelis, pasižymėjau ištverme ir labai gerai bėgdavau krosus“, – prisimena boksininkas.

Vis tik mušinėti kamuolį vaikinui nelabai patiko: „Prisiminiau, kaip boksavosi tėtis. Kai buvau labai mažas, važiuodavau su juo į sporto salę, mačiau, kaip jis treniruojasi. Taip pat žiūrėjau „Rokio“ filmus ir boksas paliko įspūdį“. Apie tai išgirdęs tėtis nuvežė Tadą pabandyti ir štai praėjus daugiau kaip dešimtmečiui vaikino meilė sportui neblėsta.

Svarbiausia – disciplina

Kuo gi taip skiriasi šios dvi sporto šakos? T. Tamašauskas aiškina, kad šalyje, kur krepšininku nori būti kiekvienas, jo būdo žmonėms treniruotės tampa tikru iššūkiu.

„Man labai patiko tai, kad boksas – ne žaidimas. Klaidos jame nedovanotinos. Todėl ir sportuojančių požiūris visai kitoks: krepšinyje treneriui kažką aiškinant vieni vaikai žaidžia, kiti kalba, sunku net susišnekėti. O bokso treniruotėje griežta disciplina, kaip kariuomenėje. Visi motyvuoti, visi supranta, ko atėjo ir kovoja iš visų jėgų“, – aiškina T. Tamašauskas.

Panašu, jog ši disciplina pasiteisino. Šiuo metu T. Tamašausko kolekcijoje jau yra 3-ia Universiados vieta, 9-ta Pasaulio čempionato vieta, Baltijos šalių čempiono titulas ir penki tokie apdovanojimai iš Lietuvos čempionatų. Didžiausi 2018-aisiais laukiantys iššūkiai – dar vienas Lietuvos čempionatas bei pasirengimas kitąmet vyksiančiai Tokijo Olimpinių žaidynių atrankai.

Sunkiausia buvo įveikti... mamą

Nors atrodytų, jog bokse turėtų sektis peštukams, Tadas toks nebuvo. Priešingai, mokykloje jam visuomet puikiai sekėsi, o mokytojai net negalėjo patikėti, kad toks ramus vaikas gali būti boksininkas. Ir pats jaunuolis aplinkiniams pernelyg nesigyrė – daugelis klasiokų apie jo hobį sužinojo tik tuomet, kai T. Tamašauskas tapo šalies jaunučių čempionu.

„Tėtis nuo pat pradžių mane palaikė, bet mama, kiek tik atsimenu, tiek buvo prieš boksą. Ir prieš kiekvienas varžybas sakydavo, kad jau tikrai paskutinės. Jau buvo pasiryžusi prašyti trenerių, kad niekur nebeleistų. Bet kažkaip išsilaikiau ir prieš pora metų pamatė, kad man sekasi neblogai, tad susitaikė“, – juokiasi Lietuvos čempionas.

Anot jo, bokso kultūra šalyje atgyja. Į pergalių siekiančius profesionalus orientuotų klubų netrūko ir anksčiau, tačiau pastaruoju metu populiarėja ir paprastiems mėgėjams skirtos treniruotės.

„Sportuoti gali visi. Ne visiems juk reikia dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, bet boksuotis tikrai gali kiekvienas ir tai darosi vis populiariau“, – tikina T. Tamašauskas.

Niekada nenuleiskite rankų – praleisite smūgį

Nuo pat mažumės svajojantiems apie bokso ringą sportininkas pataria pradėti nuo kitų sporto šakų. Boksui būtina gera koordinacija, tad prieš tai plaukiojimą ar gimnastiką lankę vaikai atėję į pirmas treniruotes turi pranašumą.

„Boksas ugdo charakterį, pasitikėjimą savimi bei visas fizines ypatybes: reikia ir greičio, ir ištvermės, ir technikos. Palinkėsiu jauniesiems sportininkams nepaleisti savo svajonės ir niekada nenuleisti rankų – kas jau kas, o boksininkai žino, kaip tai svarbu“, – pataria T. Tamašauskas.

Plačiau apie savo karjerą sportininkas pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“, kurią šeštadienį 10.30 val. rodys kanalas TV6. Žiūrovai ne tik galės išgirsti kaip treniruojasi profesionalai, bet ir pamatyti, nuo kokių pamokų prasideda kiekvieno būsimo Rokio karjera ringe. Laidos pabaigoje vedėjas Mindaugas Ponomariovas-Ozis konkuruos su baidarininkų Andrejumi Olijniku – tik šįsyk greičio prireiks ne vandenyje, o tarp parduotuvės lentynų.

Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Jame dalyvauja per 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Žaidynių programoje net 25 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės, mokyklos. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.